3 w 1: szkolenie dla absolwentów, podsumowanie 3 edycji, uroczyste zakończenie

15-16 listopada 2019

Zakończyła się 3. edycja Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Liderów „Liderzy dla młodzieży”. Program realizowany był przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów, a finansowany w całości ze środków Województwa Świętokrzyskiego. Celem programu było wzmocnienie osób działających na rzecz młodzieży w regionie.

15 i 16 listopada 2019r. to był intensywny czas. W tym czasie odbyło się szkolenie dla absolwentów programu, potem 3.edycja podsumowywała swój kilku miesięczny udział, a na koniec przy udziale innych świętokrzyskich liderów, uczestnicy i uczestnicy odebrali swoje dyplomy i tym samym dołączyli do regionalnej sieci liderskiej, która w tym momencie liczy niemal 100 osób. W jej skład wchodzą absolwenci różnych programów Fundacji Szkoła Liderów, tj. Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Szkoły Liderów Politycznych oraz Programu „Liderzy dla Młodzieży”.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym ŚCDN w Wólce Milanowskiej. Wśród osób, które odebrały dyplomy są m.in. animatorzy kultury, tacy jak: Radek Kowalik z Suchedniowa czy Piotr Kogut z Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego, Radne Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego: Julia Pająk, przewodnicząca, Julia Dziuba, Dominika Chmielewska i Dominika Lipa, dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim – s. Zofia Kuska oraz nauczyciele i metodycy jak Anna Przeorska, Tomasz Sokołowski, Anita Sołkiewicz.

– Najważniejszą wartością tego Programu był dla mnie czas głębokiej pracy nad sobą, postawienie się w różnych, trudnych sytuacjach grupowych, które mogą przecież zdarzyć mi się w mojej działalności lokalnej. Cieszę się, że stałam się częścią prestiżowej sieci liderskiej i nie jestem już pojedynczym elektronem działającym na swoje konto – ocenia swój udział w „Liderzy dla młodzieży” Wiola Piwowarska z Fundacji Pasjodzielnia z Wiązownicy Kolonii k. Staszowa.
– A dla mnie największa wartością są ludzie – uczestnicy Programu, tak różni od siebie, że ostatecznie tworzą idealną liderską całość, w której możemy się rozwijać, inspirować i szukać wsparcia – mówi Filip Moćko, kapitan świętokrzyskiej drużyny koszykówki na wózkach KS Pactum Scyzory.

– To fantastyczne przedsięwzięcie, jesteśmy dumni że od trzech lat wspieramy tę inicjatywę i mamy możliwość obserwacji jak rozrasta się potencjał tej grupy. Zainteresowanie Programem z roku na rok jest coraz większe. Nie mogło być inaczej, skoro merytorycznie za Program odpowiada najlepsza szkoła przywództwa w Polsce, czyli Fundacja Szkoła Liderów. Przy okazji ciesze się, że mogliśmy złożyć Szkole Liderów podziękowania z okazji 25-lecia istnienia tu, w naszym świętokrzyskim gronie – dodaje Krzysztof Łysak, wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Szkolenie dla absolwentów

Podsumowanie 3.edycji

Uroczyste zakończenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *