Akcje lokalne 3.edycji – gra „W poszukiwaniu róży”

Jesień to czas na działania dla uczestników 3. edycji Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Liderów „Liderzy dla młodzieży”. Wspólnie organizują wydarzenia dla społeczności lokalnych. Po działaniach w Niekłaniu, przyszła kolej na grę miejską dla dzieci w Kielcach.

W grze miejskiej zorganizowanej 26 września 2019r. pt. ‚W poszukiwaniu róży” udział wzięło ponad 60 osób z trzech kieleckich szkół podstawowych. Inspiracją dla scenariusza gry była powieść „Mały Książę” Antoine de Saint- Exupery. Na uczestników czekały zagadki w kilku punktach na terenie miasta – planety, na których spotykali bohaterów książki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli mile zaskoczeni formułą spotkania- gra miejska była dla nich nowością. Nie brakowało dobrej zabawy i wszystkim towarzyszyła radość ze spotkania poza szkołą.

Grupa zaangażowana w projekt: Agnieszka Waszak, Agnieszka Stochmal, Piotr Pisiewicz, Martyna Jamrożek, Magdalena Kozieł, Tomasz Sokołowski, Anna Przeorska.

W projekt zaangażowały się stowarzyszenia Świętokrzyska Republika Studencka oraz Hufiec ZHP Kielce Miasto. Grupa postarała się o dofinansowanie z Programu Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *