„Widać efekty mojej pracy z młodzieżą”

Trzeci zjazd tegorocznej edycji programu to był naprawdę wyjątkowy czas.

Grupa mierzyła się z zadaniami, które pokazywały jak ważna jest rola liderska dla zespołowego sukcesu. Wprowadzanie zmiany, style wywierania wpływu, angażowanie i radzenie sobie z konfliktem, to tematy wiodące warsztatów. W grupie było mnóstwo energii, radości ze spotkania i otwartości na pracę nad rozwojem liderskim.

  

 

 

Odwiedziła nas Kinga Wnuk – założycielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Smyk oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Opowiadała o tym jak realizowała swoją wizję szkoły, o wyzwaniach z jakimi przychodzi jej się mierzyć, ale i o satysfakcji z tego, co zbudowała razem ze swoim zespołem i uczniami.

Równie ważnym momentem podczas zjazdu było spotkanie z Barbarą Zamożniewicz – Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Basia opowiedziała o kierunkach wspierania społecznej aktywności młodzieży w woj. świętokrzyskim. Zarysowała szerszy kontekst, którego elementem jest Program „Liderzy dla Młodzieży”.

Świętokrzyska grupa liderów i liderek to niesamowity zasób ekspertów, działaczy, inspiratorów i inicjatorów różnych przedsięwzięć w zespole.

Podczas spotkania grupa zapraszała siebie nawzajem do włączenia się, skorzystania, wypromowania inicjatyw na rzecz młodzieży, które już są obecne w regionie.

Zajmowaliśmy się również przyszłością. Podczas warsztatu pracowaliśmy nad akcjami lokalnymi – pomysłami na wspólne działania uczestników grupy, poprzez które mogą wykorzystać swój potencjał i swoje sieci relacji w regionie.

Pomysły te zostaną zaprezentowane podczas uroczystego zakończenia Programu 17 listopada 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *