Trzeci zjazd liderski

Za nami trzeci zjazd w ramach programu „Liderzy dla Młodzieży” tym samym zakończyliśmy pierwszą cześć projektu, która dotyczyła indywidualnego rozwoju liderskiego. Trzydniowy warsztat (w dn. 30.06-2.-7) poświęcony był refleksji nad swoją rolą lidera. Uczestnicy doświadczali, analizowali i wyciągali wnioski dla siebie i swojej dalszej działalności. Ważny w tym był aspekt przywództwa włączającego, którego model został zaprezentowany i omówiony podczas spotkania. W kolejnych blokach tematycznych liderzy i liderki pracowali nad swoją wizją zmiany, zapoznawali się z dynamiką zmiany społecznej i próbowali osadzić siebie i swoje zadania w tym procesie.

Odbyły się także spotkania z tutorami oraz równoległe sesje feed forward, podczas których pracowaliśmy wspólnie nad wybranymi wyzwaniami liderskimi.

Miłym akcentem była wizyta w osadzie średniowiecznej, do której wieczorem zaprosiła nas Ania Łubek – jedna z uczestniczek programu. Spotkaliśmy tam świętokrzyską czarownicę, cieślę, zielarkę, tkaczkę, garncarza i kowala. Napiliśmy się naparu z ziół, przyglądaliśmy się starym rzemiosłom, a na koniec zjedliśmy tradycyjne danie regionalne – zalewajkę.

Podsumowanie pokazało, że oferta całego programu była ciekawa, dla wielu bardzo rozwijająca i w dobrym momencie ich działalności. Mieliśmy poczucie, że chociaż to ostatni zjazd w tej części projektu, to jednak jeszcze nie koniec wspólnej przygody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *